klima nedir

Klima Nedir?

Klima Nedir? adlı makalemiz ile sizlere bilgi verebilmek bizler için şeref ve onur kaynağıdır.

Klima tanım olarak kısaca bir hava şartlandırma cihazıdır.

Klimalar Çalışma Bakımından 4 ana devre elemanından oluşmaktadır.

1.Kompresör (Soğutucu Akışkanı emme basma işlemini yapar)

2.Kondanser (Yoğuşturucu görevini üstlenir. Gaz haldeki Soğutucu akışkanın ısını düşürerek sıvı hale getirir)

3.Genleşme elemanı (Sıvı haldeki soğutucu akışkanın basıncını düşürerek gaz akışını yavaşlatır ve soğutma işleminin daha verimli olmasını sağlar)

4.Evaparatör (Düşük ısı ve basınçtaki soğutucu akışkanın borularından geçmesiyle ısı çekme işlemi yapar ve soğutucu akışkanın ısısını düşürerek tekrardan kompresöre basıncı ve ısısı yüksek olarak iletilmesini sağlar)


Teknolojinin gelişmesi ile Klimalara daha sonradan ilave edilen devre elemanları ile ısıtma verimide alınmaya başlanmıştır.

Aynı zamanda eklenen bazı yardımcı devre elemanları sayesinde devre elemanlarının arızalanmasının önüne geçilmiş ve performanslarındaki süreklilik sağlanmıştır.

Günümüzde otomobillerden fabrikalara kadar kullanılan bu cihazlar lüks kullanımdan daha çok günümüzde ihtiyaç haline gelmiş ve kullanımı artmıştır.

Klimalar her hangi bir ortamı soğutmada, sabit sıcaklıkta tutmada, ısı vermede kullanılmaktadır.

Klimalar soğutma işlemlerinin yanı sıra ısıtma işlemi de yapabildiği gibi nem alma, vantilatör durumu, hava temizleme gibi birçok özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Çeşit çeşit tip ve boylarda olan klimalar aynı zamanda her ortama uygun dekoratif ve ebatlarda üretilmiştir.

Örnek vermek istersek;

Duvar Tipi Klimalar daha çok m2 küçük ortamlarda çalışmaktadır.

m2 daha büyük alanlarda ise daha fazla Duvar Tipi Klima yada Daha büyük Klimalar kullanılmaktadır. Salon Tipi Klimalar ise m2 olarak daha büyük ortamlarda kullanılmaktadır. Örneğin restaurantlarda, yada daha büyük konut ve işyerlerinde.

Kaset Tipi Klimalar ise Salon Tipi Klimalar gibi daha byük ortamlarda kullanılabildiği gibi görseliğe daha uygun görüldüğü yerlerde kullanılmaktadır. Alan kısıtlanması istenmediğinde de kullanılmaktadır.

Tavan Tipi Klimalar ise aynı şekilde salon tipi klimalar ve kaset tipi klimalar gibi m2 açısından daha büyük ortamlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda Tavan Tipi Klimalar süpürgelik üzerinede takılabildiğinden Duvarda kullanımlarıda mümkündür.

Zemin ve tavanın durumuna göre Tavan Tipi Klima, Salon Tipi Klima, Kaset Tipi Klimalar model açısından farklılık gösterebilirler.

Kanallı Tip Klimalar ise daha çok aynı alanda ki birden çok ortamı ısıtmak ve soğutmak için kullanılmaktadır. Kanalları sayesinde birden fazla üfleme noktası oluşturulup farklı alanların iklimlendirilmesi yapılmaktadır.

Klima kullanımlarının artması ile ortaya Klima Arızaları çıktığı gibi günümüzde hala devam etmekte olan Klima Servisi açığı ortaya çıkmıştır. Çıkan bu servis açığını sektördeki özel ve yetkili klima servisleri tamamlamaya çalışmaktadır.

Durmazlar Klima Servisi

klima bakım servisi
Klima Bakım Servisi olarak alanında tamamen uzman, belgeli, profesyonel teknik servis personellerimizle çalışmakta olup... devamı>
klima arıza servisi
Klima Arıza Servisi olarak ısıtmayan,soğutmayan,ekranında arıza kodu gösteren cihazlarınıza tamamen son teknoloji servis ekipmanları ile...devamı>
Klima Montaj Servisi olarak 0 veya ikinci el klimalarınızı dilerseniz söküp montaj, dilerseniz sökülmüş klimalarınızın montajları için bizlerden fiyat alabilir...devamı>

NEDEN DURMAZLAR KLİMA SERVİSİ?

Dünyaca ünlü Klima markalarının yetkili servisi olan Durmazlar Klima Servisi piyasada bulunan bir çok firmanın siz değerli müşterilerimize kurmuş olduğu ve hala devam ettirdiği para tuzaklarına karşı bir şekilde çalışan en kurumsal Klima Servisi olarak sizlereUYGUN FİYAT, PROFESYONEL HİZMET sloganı altında en kaliteli hizmeti hakedilen bedellerden yapmakta olup sizleri memnun etme başarısına ve mutluluğuna erişmek istiyoruz...devamı için tıklayın...
Uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize hizmette durmak yok deyip devam diyoruz.Klima ustası için bizleri arayabilirsiniz
durmazlar klima servisi
durmazlar klima servisi
Uygun fiyatlar ile siz değerli müşterilerimize hizmette durmak yok deyip devam diyoruz.Klima ustası için bizleri arayabilirsiniz
durmazlar klima servisi
Bizlerden almış olduğunuz Klima Servisi Hizmetlerinde %100 müşteri memnuniyeti garantisi veriyoruz.Siz değerli müşterilerimize en iyi teknik servis hizmetini sunmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.